Hakkında

Yüzde 100 doğal, saf ve katkısız bakım ürünleri sunan Claude Galen güzellik ile doğanın muhteşem uyumunu göstermek için çalışmalar yapan bir markadır.

Doğadan ilham alarak özgün güzelliğe odaklanıyoruz.     

kurucu mesajı
Doğada hiçbir şey boşuna değildir. Bu nedenle doğayı yeterince dinlerseniz size tüm sırlarını açacaktır.
ıvo sabev martınov
Doğal Dinleyici
bizi takip edin
claude galen kimdir
Claude Galen’in Hikayesi

Antik Roma’nın en önemli hekimlerinden biri olarak gösterilen Claude Galen yaşadığı dönemde “Hekimlerin İmparatoru” unvanıyla anılmıştır.

Bugün Türkiye toprakları içinde yer alan Permagon’da (Bergama) dünyaya gelen Claude Galen tıbbın yanı sıra farmakoloji alanında da değerli teorilere imza atmıştır. Galen, Hipokrat’ın tıp bilimini özümseyerek özgün ilkelere göre yeniden düzenlemiştir. 

Galen’in tıbba yaptığı katkılar dolayısıyla Ortaçağ tıbbı “Galen Tıbbı” adıyla anılmıştır. Galen tıp çalışmalarının yanı sıra anatomi, fizyoloji, felsefe ve farmakoloji bilimleriyle de ilgilenmiştir.

Tıbbi ekoller ve yöntemler içinde bir bileşim oluşturmayı başararak teorilerini “Doğa beyhude hiçbir şey yapmaz” ilkesiyle hayata geçirmiştir.

Galen’in mühim inceleme ve emek harcama alanlarından biri de botanik deva yapımı ve uygulaması olmuştur. Ününü de bilhassa kendisinin geliştirdiği inceleme kanalıyla kazanmıştır. Galen tarzı analizler, rahatsızlıkların incelenip iyileştirilmesinin temelini oluşturmuştur. Droglardan deva elde etmeye başladığı için de eczacılığın ve farmasötik teknolojinin babası olarak kabul edilmiştir. 500 kadar bitki, hayvan ve mineral drogların üstünde emek harcamıştır.

Kendisinden sonra gelen tıp bilginlerine benzeri olmayan bir kaynak ve birçok anahtar miras bırakan Bergamalı Claude Galen, Hipokrat’tan sonra tıp bilimine en büyük katkıyı meydana getiren şahıs olarak anılmaktadır. Hipokrat tıbbın, Galen ise eczacılığın babası olarak anılır.

Follow

0
×